Napsal uživatel Milan Holcr dne Út, 02/23/2021 - 16:34

Během víkendu se konalo halové Mistrovství ČR mužů a žen. V Ostravě měl své zástupce i náš klub a to díky Kamče Frontzové a Tondovi Janetkovi.
Kamča se představila na krátkých překážkách, kde mezi specialistkami zaznamenala dělené desáté místo za výkon 8,83. Možná únava z vícebojů, možná jiný režim závodů zapříčinil pomalejší start. I tak lze ale vystoupení naší všestranné atletky považovat za velmi pěkné a druhý nejlepší výkon kariéry se počítá. Navíc zaznamenala velmi cenné skalpy tabulkově rychlejších atletek.
Tonda měl velmi těžkou pozici. Do Ostravy jel jako dvanáctý muž, co se výkonu týče. V rozběhu zaznamenal zlepšení osobního rekordu o šest desetin, SB si pak vylepšil o celou vteřinu a senzačně postoupil do nedělního finále. Zde se utkala velmi zajímavá šestice. Tondu doplnili Vít Müller, Patrik Šorm a Jan Tesař - stabilní členové našich úspěšných reprezentačních štafet z ME a MS. Spolu s nimi startovali několikanásobní účastníci mládežnických ME či MS Matěj Mach a Martin Tuček. Ve velmi zajímavém souboji nedal šanci Matějovi Machovi a v cílové rovince se dotahoval na Martina Tučka a Jana Tesaře. Ti ho vytáhli ke zlepšení vlastního klubového rekordu, který nyní činí 47,83 a který znamená, že Tonda zaostal o 25 setin za limitem na halové Mistrovství Evropy. Pokud by jej splnil, zřejmě by tak jako tak neodcestoval. Vzhledem k tomu, že v ČR panuje velká konkurence a naše štafeta má medailové ambice, splnila limit celá řada borců. Už jen ale přiblížení se limitu dává Tondovi velkou motivaci pro další práci.
Děkujeme oběma za příkladnou reprezentaci.

Kamila Frontzová
Foto: Jan Kucharčík

Antonín Janetka

Foto: Miroslav Vachuta