Taylor vs. Zango na Tretře

22 hodiny 17 minut ago
Organizátoři jubilejního 60. ročníku Zlaté tretry v Ostravě odhalili další hvězdná jména, která by se příští středu 19. května měla na vítkovickém stadionu představit.

Češi v zahraničí a výkony ve světě

1 den 15 hodin ago
Letní atletická sezóna se již naplno rozjíždí a někteří čeští reprezentanti se vydali závodit do zahraničí. Vynikající atletické výkony padaly ve Spojených státech, Evropě i Tokiu.

Atleti spolu – Den s českou atletikou

1 den 1 hodina ago
Český atletický svaz chce zajistit maximální podporu a pomoc oddílům a klubům v restartu atletiky a návratu k běžné aktivitě na stadionech, a tak přichází s novým projektem Atleti spolu – Den s českou atletikou.

Bárta veze ze Splitu bronz

2 dny 16 hodin ago
V průběhu druhého soutěžního dne na 20. Evropském poháru ve vrzích a hodech v chorvatském Splitu změřilo své síly s kontinentální konkurencí deset českých atletů. Nejlepšího umístění i výkonu dosáhl diskař Marek Bárta, který vystoupal na bronzový stupínek. Svou letošní závodní premiéru si odbyla oštěpařka Barbora Špotáková.

Vetter ve Splitu opět devadesátimetrový

3 dny 13 hodin ago
Evropský pohár ve vrzích a hodech v chorvatském Splitu je v poločase. Během prvního soutěžního dne zasáhlo do bojů osm českých reprezentantů. Nejlépe si vedli koulařka Markéta Červenková a diskař Jakub Forejt, kteří ve svých kategoriích obsadili osmá místa. Němec Johannes Vetter opět přehodil 90 metrů.

Duplantis a další hvězdy pro Tretru

5 dnů 14 hodin ago
Zlatá tretra má před sebou jubilejní 60. ročník a do Ostravy se na 19. 5. chystají skutečně zvučná zahraniční jména v čele se světovými rekordmany Armandem Duplantisem, Joshuou Cheptegeiem a Anitou Wlodarczykovou. Nebudou chybět ani nejlepší domácí atleti.

Špotáková zahájí ve Splitu

5 dnů 20 hodin ago
O nadcházejícím víkendu proběhne jubilejní 20. Evropský pohár ve vrzích a hodech, jehož hostitelem bude Split. Nejvýraznější osobností české výpravy je beze sporu světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která v Chorvatsku zahájí závodní sezónu.

Poděbrady čeká chodecký svátek

6 dnů 1 hodina ago
Už za necelé dva týdny bude Česká republika hostit významnou mezinárodní atletickou událost, kterou je mistrovství Evropy v chůzi družstev. To se uskuteční v neděli 16. května v Poděbradech, kam zamíří chodecká špička z celého kontinentu.

Zahraniční víkendová atletika

1 týden 1 den ago
Nejvýznamnější atletickou událostí víkendu byly Světové štafety v Polsku, ale závodilo se také jinde v Evropě i za Atlantikem, kde padaly zajímavé výkony. Zde je tradiční výsledkový servis.

Pestrá finále na World Relays

1 týden 2 dny ago
Druhý soutěžní den World Relays v polském Chořově se musel obejít bez české účasti. Na programu bylo celkem sedm finálových závodů a škála medailistů byla skutečně široká. Na stupně vítězů vystoupali zástupci 15 zemí.

Čtvrtkaři se kvalifikovali do Eugene

1 týden 3 dny ago
Hned čtyři české štafety se představily v průběhu prvního soutěžního dne World Relays v polském Chořově. Ani jedné z nich se nepodařilo postoupit do zítřejšího finále. Štafeta mužů na 4 x 400 metrů se ovšem díky celkové desáté příčce kvalifikovala na mistrovství světa v Eugene 2022.

Byla schválena nominace na Split

1 týden 6 dnů ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na Evropský pohár ve vrzích a hodech, který proběhne ve dnech 8. a 9. května v chorvatském Splitu.

Štafetový vrchol se blíží

2 týdny ago
Již o nadcházejícím víkendu proběhne v polském Chořově páté vydání World Relays, kterého se zúčastní také početná česká výprava. Při této příležitosti se dnes podělilo o své dojmy při online brífinku s novináři trio Pavel Maslák, Lada Vondrová a Zdeněk Stromšík.

Helcelet druhý v Laně

2 týdny 1 den ago
Uplynulý víkend byl přímo nabitý skvělými výkony. Z českého pohledu byl jistě nejzajímavější vícebojařský mítink v italské Laně, kde startovali hned tři čeští reprezentanti.

Stewartová a Homoláč ovládli dráhovou 10

2 týdny 3 dny ago
Moira Stewartová a Jiří Homoláč opanovali ve Skalici suverénním způsobem domácí republikový šampionát v běhu na 10 000 metrů na dráze. Stewartová má již šestý titul. Homoláč si připsal premiérový.

Polská štafetová mise: 3. díl (4x100 m ženy)

2 týdny 5 dnů ago
Na Tenerife se připravují směrem k World Relays také členky reprezentační štafety žen na 4x100 metrů. Jejich pozice je přeci jen o něco složitější než u mužských kolegů. Přesto dělají vše pro to, aby ze sebe v Chořově vydaly maximum.

Polská štafetová mise: 2. díl (4x400 m)

2 týdny 6 dnů ago
Co se týká čtvrtkařských štafet, vysílá česká atletika na World Relays mužskou sestavu a také tu mixovou. Jak tedy probíhá příprava našich čtvrtkařů a čtvrtkařek směrem ke štafetovému klání v Chořově?

Polská štafetová mise: 1. díl (4x100 m muži)

3 týdny ago
Prvním velkým mezinárodním vrcholem letošní letní sezóny budou ve dnech 1. a 2. května World Relays, které tentokrát hostí polský Chořov. Ve světové konkurenci by se měly představit i české štafety, které se momentálně připravují na kanárském ostrově Tenerife. Začínáme štafetou mužů na 4 x 100 metrů.
Checked
1 hodina 49 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed