Koulař Crouser překonal halový WR

15 hodin 23 minuty ago
Letošní halová sezóna je teprve na svém začátku, a přesto už byly k vidění dva světové rekordy. Trojskokana Huguese Fabrice Zanga napodobil na mítinku ve Fayetteville americký koulař Ryan Crouser.

Ostravské Gala bude

18 hodin 1 minuta ago
Ani v letošním roce nepřijdou fanoušci atletiky o nejkvalitnější mezinárodní halový mítink na našem území Czech Indoor Gala, který se tentokrát uskuteční ve středu 3. února za účasti řady českých i zahraničních hvězd.

Světový Staněk a další jména pro HME

2 dny 7 hodin ago
Hala Otakara Jandery v pražské Stromovce hostila první díl Halové atletické ligy. O jednoznačně nejkvalitnější výkon závodního dne se postaral koulař Tomáš Staněk. Výborně se také vedlo sprinterům na hladké i překážkové šedesátce a dálkaři Radku Juškovi.

Halová atletická liga dostala zelenou

3 dny 16 hodin ago
Národní sportovní agentura vyhověla žádosti Českého atletického svazu a udělila mu výjimku ze zákazu konání hromadných akcí pro nově vzniklý seriál s názvem Halová atletická liga mužů a žen.

Olympijské vrcholy tohoto milénia – Rio 2016

4 dny 12 hodin ago
Zatím posledními olympijskými hrami, které se konaly, byly ty v brazilském Riu de Janeiru v roce 2016. Jednalo se o vůbec první olympiádu na jihoamerickém kontinentu a v jejich průběhu padlo hned několik světových rekordů. O jedinou českou atletickou medaili se postarala bronzová oštěpařka Barbora Špotáková.

Po světovém titulu o ten olympijský

5 dnů 15 hodin ago
Bahamský čtvrtkař Steven Gardiner bude v Tokiu jako úřadující mistr světa jedním z hlavních favoritů na titul olympijského šampiona. Uspěje však pod pěti kruhy v silné konkurenci v čele se světovým rekordmanem Waydem van Niekerkem?

Olympijské vrcholy tohoto milénia – Londýn 2012

6 dnů 16 hodin ago
V roce 2012 se největší sportovní svátek přesunul do britské metropole, kde se olympiáda konala po 64 letech. Mezi největší hvězdy patřila také oštěpařka Barbora Špotáková, která dokázala obhájit zlato z předešlých her v Pekingu.

Atletický víkend v zahraničí

1 týden ago
Halová atletická sezóna se pomalu rozjíždí. O uplynulém víkendu se ovšem závodilo také pod otevřeným nebem. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se v průběhu posledních dní napříč kontinenty událo.

Zango doskákal na halový WR

1 týden 1 den ago
Hugues Fabrice Zango se stal halovým světovým rekordmanem v trojskoku, když na mítinku v Aubiére vylepšil hodnotu historického světového maxima pod střechou na 18.07.

Olympijské vrcholy tohoto milénia – Peking 2008

1 týden 3 dny ago
Tentokrát v rámci seriálu Olympijské vrcholy tohoto milénia zavítáme do čínského Pekingu, kde proběhly hry v roce 2008. Díky oštěpařce Barboře Špotáková si česká atletika i z této olympiády odvezla zlatou medaili.

Nehvizdy se Staňkem i Tamberim

1 týden 4 dny ago
Výškařský halový světový šampion Gianmarco Tamberi a český koulařský rekordman Tomáš Staněk budou největšími hvězdami čtvrtého ročníku mezinárodního mítinku Hvězdy v Nehvizdech.

Přijde Manyonga o Tokio?

2 týdny 2 dny ago
Dalším elitním atletem, kterému hrozí, že se kvůli zmeškaným dopingovým zkouškám nebude moci zúčastnit olympijských her v Tokiu, je někdejší dálkařský světový šampion Luvo Manyonga.

Olympijské vrcholy tohoto milénia – Sydney 2000

2 týdny 4 dny ago
Nadcházející olympijské hry v Tokiu by měly být šestými v tomto tisíciletí. Jaké byly vrcholy těch předešlých pěti? Tomu se budeme věnovat v našem krátkém seriálu. Začínáme olympiádou v Sydney, která byla tou první v tomto miléniu.

Za studiem i zkušenostmi

2 týdny 5 dnů ago
Čtvrtkařka Barbora Malíková má za sebou další úspěšnou sezónu a nedávno se rozhodla k zásadnímu kroku, kterým bude studium a trénink na univerzitě ve Spojených státech amerických. Proč se tak rozhodla a co bylo její hlavní motivací?

Taplinovi prodloužen distanc do roku 2026

2 týdny 6 dnů ago
Grenadský čtvrtkař Bralon Taplin si minimálně do roku 2026 nezazávodí. Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) mu prodloužila distanc za zmeškané dopingové kontroly o další tři roky.

Atleti bodovali napříč sporty

3 týdny 2 dny ago
Také v roce 2020 byla atletika jedním z nejdominantnějších sportů a projevilo se to i na několika zahraničních anketách, kde se rozhodně zástupci královny sportu neztratili.
Checked
1 hodina 14 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed