Pavel Sluka šéftrenérem reprezentace

8 hodin 1 minuta ago
Po projednání na zasedání Předsednictva Českého atletického svazu jmenoval předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník do funkce šéftrenéra české atletické reprezentace dosavadního vedoucího sportovního úseku Pavla Sluku.

Parádní sprinty v Nairobi

1 den 7 hodin ago
V keňské metropoli se uskutečnil poslední mítink v rámci letošní World Athletics Continental Tour Gold, který ozdobily zejména jedinečné výkony ve sprinterských disciplínách. Tyčkař Matěj Ščerba byl třetí.

Dva národní rekordy na MČR žactva

2 dny ago
Mladá Boleslav hostila o víkendu mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. Matyáš Zach na stovce překážek a Barbora Bystřičanová na trati 1500 metrů překážek ozdobili své triumfy novými národními rekordy této kategorie. V dalších třech disciplínách padla historická maxima šampionátu.

Vrchařské tituly pro Hrochovou a Kováře

2 dny 4 hodiny ago
V Areálu Peklák v České Třebové proběhlo mistrovství České republiky v běhu do vrchu (nahoru a dolů). Domácími šampiony v této disciplíně se stali Tereza Hrochová a Jáchym Kovář.

Úspěšné české vystoupení v Záhřebu

6 dnů 23 hodiny ago
V chorvatském Záhřebu pokračovala World Athletics Continental Tour Gold. Na startu byli také čtyři čeští reprezentanti. Kristiina Mäki zaběhla v závodě na 2000 metrů národní historické maximum. Čtvrtkař Patrik Šorm se blýskl novým osobním rekordem. V silné konkurenci se neztratili ani překážkář Petr Svoboda a stýplař Jáchym Kovář.

Dva rekordy mítinku na Daňkovi

1 týden ago
Na turnovském atletickém stadionu se uskutečnil 21. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka. Rekordy mítinku obstarali půlkař Filip Šnejdr a Jan Veleba na stovce. Diskařské klání na počest naší legendy Ludvíka Daňka opanoval Maďar Róbert Szikszai.

Staněk 8. v Záhřebu, Špotáková 1. v Chebu

1 týden ago
Koulařským prologem v pondělí odstartovala další zastávka World Athletics Continental Tour Gold v chorvatském Záhřebu. Tomáš Staněk v něm obsadil osmé místo. Ve stejný den se uskutečnila také Velká cena Chebu, kde se blýskla šedesátimetrovým hodem oštěpařka Barbora Špotáková.

Mezuliáníková a Svoboda 6. na ISTAFu

1 týden 2 dny ago
V německé metropoli se konal další ročník jednoho z nejtradičnějších evropských mítinků, kterým je berlínský ISTAF. Oba čeští zástupci Diana Mezuliáníková a Petr Svoboda doběhli šestí.

Kateřina Cachová ukončila kariéru

1 týden 4 dny ago
Poté, co před dvěma lety oznámila ukončení kariéry Eliška Klučinová, opouští českou atletiku další vícebojařská opora uplynulé dekády Kateřina Cachová. Stejně jako její tradiční rivalka a také kamarádka, se rozhodla k tomuto kroku ve věku 31 let.

Oštěpařské trio se v Curychu neztratilo

1 týden 4 dny ago
Český oštěp měl hned trojí zastoupení ve čtvrtečním curyšském finále Diamantové ligy. Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch obsadili třetí příčky. Barbora Špotáková skončila čtvrtá. Ruská tyčkařka Anželika Sidorovová překonala rekord Diamantové ligy.

Juška šestý v Curychu

1 týden 5 dnů ago
Letošní ročník Diamantové ligy zná prvních sedm držitelů vítězných trofejí. Z českého kvarteta, které se během dvoudenního finálového klání představí, dnes závodil pouze dálkař Radek Juška.

Akademici bojovali o tituly na Hané

1 týden 6 dnů ago
V úterý 7. září proběhly v Olomouci atletické soutěže v rámci 19. Českých akademických her, kde se představila také řada našich úspěšných reprezentantů.

Táborská VC slavila jubileum

2 týdny ago
Na jihu Čech proběhl jubilejní 60. ročník Velké ceny Tábora, kam zavítalo trio českých olympioniků i zajímavá zahraniční konkurence.

Pětice Čechů v Chorzówě

2 týdny 1 den ago
V polském Chorzówě pokračoval seriál World Athletics Continental Tour Gold a na startu bylo také pět českých atletů. Čtvrtá místa si odvezli běžkyně Diana Mezuliáníková a oštěpaři Vítězslav Veselý s Nikolou Ogrodníkovou.

Bába dostal bronz z curyšské Evropy

2 týdny 2 dny ago
Trvalo to sedm let a tři týdny, než se dostal bronz z mužské výšky z ME v Curychu na krk svému právoplatnému majiteli. Opožděnou medaili ze šampionátu obdržel Jaroslav Bába v neděli v Břeclavi.

Klubové tituly pro ženy USK a muže Dukly

2 týdny 2 dny ago
Na jihu Moravy vyvrcholila nejvyšší klubová soutěž ČR. Mistrovský tituly v Břeclavi obhájily ženy USK Praha, mezi muži se vrátila na trůn Dukla Praha a získala svůj jubilejní titul.

V Bruselu tři rekordy mítinku

2 týdny 3 dny ago
Tři historická maxima a řadu dalších pozoruhodných výkonů nabídl poslední řadový mítink Diamantové ligy v Bruselu před finále v Curychu příští týden. Mílařka Kristiina Mäki obsadila deváté místo.
Checked
1 hodina 11 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed