ČAS povede nadále Libor Varhaník

1 den 3 hodiny ago
Ve Sportovním centru Nymburk proběhla řádná Valná hromada ČAS. Post předsedy Českého atletického svazu obhájil Libor Varhaník, který stojí v čele této organizace od roku 2009 a svou funkci bude vykonávat i v následujících čtyřech letech.

Jedinečné maratonské klání v Praze

2 dny 22 hodiny ago
Praha v letošním roce nebude ochuzena o tradiční velký maratonský závod. Proběhne však v netradičním formátu pod názvem The Battle od the Teams. V rámci pražského maratonu se 30. května uskuteční také MČR na této distanci.

Zbývá 100 dní do Tokia

4 dny 22 hodiny ago
Za rovných 100 dní odstartují 32. Letní olympijské hry, které hostí japonská metropole Tokio. Při této příležitosti se uskutečnila online tisková konference, které se zúčastnily také atletky Zuzana Hejnová a Tereza Ďurdiaková.

Atletika už zase žije

5 dnů 10 hodin ago
Minulý týden do redakce dorazily výtisky prvního vydání 73. ročníku časopisu Atletika, které záhy zamířily a snad už z valné části i dorazily do schránek předplatitelů. Co jsme v něm pro vás připravili?

Víkendová atletika v zahraničí

5 dnů 22 hodiny ago
Letní atletická sezóna je minimálně na severoamerickém kontinentu a také v Africe již v plném proudu a bylo to vidět i na skvělých výkonech, které o víkendu padaly.

Mládežnické krosové tituly rozdány

6 dnů 16 hodin ago
Nabitý mistrovský víkend završil domácí republikový šampionát v přespolním běhu mládežnických kategorií. O své tituly bojovaly v Táboře kategorie dorostu, staršího žactva a mladšího žactva.

Pavlišta a Hrochová dominovali v Ostřešanech

1 týden ago
Jasnými domácími šampiony na půlmaratonské trati se v Ostřešanech u Pardubic stali Vít Pavlišta a Tereza Hrochová, kteří si doběhli pro suverénní prvenství. Pavlišta obhájil zlato z minulého šampionátu. Hrochová navázala na titul z roku 2019.

Tábor hostí krosové MČR mládeže

1 týden 2 dny ago
Nabitý mistrovský víkend uzavře v neděli 11. dubna mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň v Táboře.

O půlmaratonské tituly v Ostřešanech

1 týden 3 dny ago
Ostřešany u Pardubic budou v sobotu 10. dubna dějištěm mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu. Zejména závod mužů slibuje velmi zajímavou podívanou, při které nebude chybět ani jeden z loňských medailistů. Žhavou kandidátkou na ženské zlato bude Tereza Hrochová.

Chodecká elita změří síly v Olomouci

1 týden 4 dny ago
Dějištěm mistrovství České republiky mužů a žen v chůzi na 20 kilometrů byly v posledních letech tradičně Poděbrady. Letos se však domácí špička utká o mistrovské tituly v sobotu 10. dubna v Olomouci. K rychlým časům by našim nejlepším mohli pomoci také zahraniční hosté.

Stewartová boj o Tokio nevzdává

1 týden 5 dnů ago
Běžkyně Moira Stewartová se o uplynulém víkendu blýskla při svém maratonském debutu ve švýcarském Belbu vynikajícím časem 2:29:39, čímž zaostala jen devět vteřin za ostrým limitem na olympiádu. Jak se připravovala na svou maratonskou premiéru a jak vidí své šance směrem účasti na největším sportovním svátku?

Chepngetichová zaběhla WR v ½ maratonu

1 týden 6 dnů ago
Keňská vytrvalkyně Ruth Chepngetichová se stala novou světovou rekordmankou v ½ maratonu, když zaběhla v tureckém Istanbulu čas 1:04:02, čímž vylepšila loňský rekordní zápis Etiopanky Ababel Yeshanehové o 29 vteřin.

Stewartová 9 vteřin od Tokia

2 týdny ago
Parádní premiéru na maratonské trati má za sebou Moira Stewartová, když zvládla tuto distanci ve švýcarském Belpu za 2:29:39 a jen těsně zaostala za ostrým limitem pro olympijské hry v Tokiu.

ME do 17 v Rieti zrušeno

2 týdny 2 dny ago
Dorostenci se ani letos svého kontinentálního šampionátu nedočkají. Mistrovství Evropy do 17 let v italském Rieti bylo definitivně zrušeno.

Holloway: Jen nebe je limit

2 týdny 2 dny ago
Jen málokterý atlet v současné době dominuje své disciplíně tak jako americký překážkář Grant Holloway. Vzestup úřadujících světového šampiona na trati 110 metrů překážek a čerstvého světového rekordmana na halové šedesátce s překážkami byl vskutku raketový a momentálně patří beze sporu mezi nejvýraznější postavy královny sportu.

Tallent další olympijskou medaili nepřidá

2 týdny 4 dny ago
Australan Jared Tallent patří beze sportu k nejvýznamnějším chodeckým osobnostem posledních patnácti let. Cenný kov na čtvrtých olympijských hrách v řadě však nezíská. Kvůli zranění se rozhodl v šestatřiceti letech ukončit kariéru.

Víkendová atletika v zahraničí

2 týdny 5 dnů ago
Jen co skončila halová sezóna, rozběhla se ta venkovní. Ve Spojených státech amerických a v Oceánii se již hojně závodí a zde je přehled těch nejzajímavějších výkonů, které v uplynulých dnech padly.

Reprezentační vrcholy roku 2021

3 týdny ago
Minulý rok byl na mezinárodní atletické vrcholy vskutku skromný, když se mohl konat pouze jeden v podobě mistrovství světa v půlmaratonu. V letošní sezóně bude snad situace příznivější, a tak přinášíme přehled plánovaných reprezentačních akcí venkovní sezóny 2021, kterých se snad v hojném počtu zúčastní také čeští reprezentanti.

Ptejte se Markéty Štolové

3 týdny 3 dny ago
Pozvánku k rozhovoru měsíce tentokrát přijala překážkářka Markéta Štolová, která má za sebou úspěšnou halovou sezónu, v jejímž průběhu se zařadila mezi naše historicky nejrychlejší závodnice na trati 60 metrů překážek a v pouhých 20 letech dokázala při své premiéře na velké mezinárodní akci mezi dospělými postoupit na HME v Toruni do semifinále.
Checked
57 minut 30 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed