1 hodina 53 minuty ago
Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila letošní atletický kalendář, což se přirozeně nevyhnulo ani nejprestižnějšímu atletickému seriálu. Jaký tedy byl jedenáctý ročník Diamantové ligy?

Zemaník a Stewartová opanovali Běchovice

2 dny ago
Poslední zářijová neděle patří již tradičně nejstaršímu nepřerušenému silničnímu závodu Česká spořitelna Běchovice – Praha. Vítězi 124. ročníku se stali Jakub Zemaník a Moira Stewartová, kteří se zároveň stali také mistry České republiky v silničním běhu na 10 kilometrů.

Dauhá uzavřelo letošní Diamantovku

3 dny 16 hodin ago
V katarském Dauhá proběhla letošní poslední zastávka seriálu Diamantové ligy, která se tentokrát musela obejít bez české účasti. Nejkvalitnější výkony byly k vidění na běžecké dráze, kde padla dvě světová maxima této sezóny.

Byla schválena nominace na MS v ½ maratonu

5 dnů 5 hodin ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mistrovství světa v ½ maratonu, které se uskuteční 17. října v polské Gdyni, kde nás budou reprezentovat čtyři běžkyně.

Běchovická tradice pokračuje

5 dnů 23 hodiny ago
V neděli 27. září se uskuteční již 124. ročník nejstaršího evropského silničního závodu Běchovice – Praha. V jeho rámci se opět uskuteční také mistrovství České republiky mužů a žen v silničním závodě na 10 kilometrů.

Víkendová atletika doma i v zahraničí

1 týden 1 den ago
Uplynulý víkend byl na našem území zejména ve znamení domácích republikových šampionátů kategorií žactva a do 22 let. Závodilo se ovšem i jinde než v Jablonci a Třinci. Zajímavé běžecké výkony byly k vidění na ústeckém půlmaratonu. Nabitý byl také zahraniční atletický kalendář.

Polsko opanovalo juniorské MU

V polském Karpaczu proběhlo mezistátní utkání juniorů mezi domácí reprezentací a českým výběrem. V celkovém součtu byli lepší Poláci. Z českých atletů se blýskla zejména Linda Suchá, která vylepšila český juniorský rekord v trojskoku.

Žákovské mistráky s národními rekordy

V Třinci se uskutečnilo mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze. O jeho nejvýraznější počin se postarala na trati 1500 metrů překážek Barbora Bystřičanová, která zaběhla nový národní rekord této kategorie. Klubové české historické maximum zaběhla štafeta na 4x60 metrů dívek z Kopřivnice

Polák králem jabloneckého MČR

Druhým soutěžním dnem pokračovalo v Jablonci nad Nisou mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. V jeho průběhu padl i jeden rekord šampionátu, o který se postaral Jiří Polák na dvoustovce.

Mistrovství dvaadvacítek v poločase

1 týden 2 dny ago
Na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou v sobotu odstartovalo mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. Nejlepší výkony padaly v tyčkařském a výškařském sektoru. Skvělé časy byly k vidění na stovce s překážkami i bez.

Duplantis přepisoval dějiny, Malíková 5.

1 týden 4 dny ago
Zastávka Diamantové ligy v Římě byla plná jedinečných výkonů. Jeden však nad ostatními přeci jen vyčníval. Švédský tyčkař Armand Duplantis se konečně dočkal překonání světového rekordu i pod otevřeným nebem. Barbora Malíková si na čtvrtce doběhla pro páté místo.

Špotáková a spol. řádili v Kladně

1 týden 5 dnů ago
Na stadionu Sletiště proběhl další ročník mezinárodního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Díky příznivému počasí padla řada rekordů tohoto závodu. Zaskvěli se oštěpaři Barbora Špotáková, Nikola Ogrodníková a Vítězslav Veselý. Koulař Tomáš Staněk prožil vítězný návrat. Mílař Jakub Davidík zaběhl český juniorský rekord na trati 1500 metrů. Domácí triumfy přidali také Jan Veleba a Markéta Červenková.

Špičková atletika v Kladně

1 týden 6 dnů ago
Už jen několik hodin zbývá do začátku mezinárodního atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Na Sletišti se můžeme těšit na řadu domácích hvězd v čele s Barborou Špotákovou či Tomášem Staňkem i zajímavé zahraniční hosty.

Jedinečný Crouser, Svoboda čtvrtý

V chorvatském Záhřebu proběhl další z mítinků World Continental Tour Gold. Jediným českým zástupcem byl překážkář Petr Svoboda, který si doběhl pro čtvrté místo. Parádní představení předvedl americký koulař Ryan Crouser.

Ohlédnutí za víkendovou atletikou

2 týdny 1 den ago
Přinášíme tradiční víkendový přehled. Na zahraničních mítincích byli vidět také někteří čeští atleti. V Poznani se blýskl Filip Sasínek. V Linci triumfoval Jiří Polák.

Tři česká želízka na ISTAFU

Trojnásobné zastoupení měla česká atletika na prestižním mítinku ISTAF v Berlíně. V německé metropoli se představili překážkář Vít Müller, diskař Marek Bárta a mílařka Simona Vrzalová. Dalším skvělým časem se prezentoval Karsten Warholm.

Veselý triumfoval v Šamoríně

2 týdny 3 dny ago
Ve slovenském Šamoříně se uskutečnil již 55. ročník tradičního mezinárodního mítinku P-T-S. Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo oštěpaři Vítězslavu Veselému, čtvrtkařce Barboře Malíkové a Janu Velebovi na stovce.

Nominace na MU U20 schválena

2 týdny 4 dny ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mezistátní utkání juniorů a juniorek mezi Českou republikou a Polskem, které se uskuteční v neděli 20. září v polském Karpaczi.